Mercedesem na Mácháč 2009

byla akce Mercedes Benz Klubu ČR ve spolupráci s KHV Praha.


Léto právě dosáhlo svého vrcholu, byl poslední srpnový víkend a v této době se spousta fandů třícípé hvězdy chystala na akci "Mercedesem na Mácháč", kterou pořádal Mercedes Benz Klub ČR pro všechny své členy a příznivce z celé České republiky i ze zahraničí. Počasí nám přálo a nic nebránilo tomu, abychom společně prožili jeden krásný letní víkend. Prostředí Máchova jezera a jeho okolí přímo vyzývá k výletům a k příjemně prožitým chvílím se svými přáteli.


Konečně pátek, slunce nad hlavou, mnoho silných koní pod kapotou a jelo se! Naším cílem byl hotel Bezděz ve Starých Splavech, kde všechny účastníky očekával realizační tým setkání a personál hotelu s pomocnou rukou při ubytování. Po vyřízení všech formalit se ti, kdo zatím dorazili pohodlně usadili na terase před hotelem a se sklenkou něčeho studeného sledovali další přijíždějící s jejich miláčky na čtyřech kolech. A bylo se na co dívat! Pestrá přehlídka gentlemanů mezi auty všem probíhala před očima, čistí a nablýskaní, všech možných typů,barev a stáří se řadily jako na přehlídce po hotelovém parkovišti a právem budily pozornost kolemjdoucích. Slunce nám pomalu dávalo znamení,že jde nabírat síly na druhý den a my šli s ním,abychom se do sobotního rána probudili svěží a připravení. Čekala nás rallye a spousta více či méně záludných úkolů.


Konečně sobotní ráno! Byli jsme po snídani a chystali se na start. Počasí se trochu zakabonilo,ale to nevadilo,posádky prováděly poslední úpravy a postupně se řadily se svými vozy na start, plní vzrušení a očekávání. Tu správnou startovní náladu ještě více umocnilo pravidelné cvakání digitálních startovních hodin, které na tuto akci zajistil člen MBK, pan Bedřich Danda z majetku ÚAMK. Itineráře byly rozdány,odmávnuto a start ! Díky slepé mapě a vlastním schopnostem jsme projížděli různými kouty okolí Starých Splavů. Nejelo se na čas a tak jsme si mezi jednotlivými kontrolami užívali krajiny,letní atmosféru nasávali plnými doušky a po té jsme se opět sjeli u hotelu Bezděz a společně poobědvali. Po odpoledním odpočinku jsme šli procházkou od hotelu po písečné pláži k přístavišti, kde na nás čekala vyhlídková loď , na které se podávalo odpolední  občerstvení. Opět vysvitlo slunce a před námi se otevřelo Máchovo jezero v celé své kráse a hradem Bezděz v čele. Téměř hodinu s námi loď brázdila v mírném tempu jezerem, abychom si mohli prohlédnout všechny přírodní scenérie, které toto rekreační místo nabízí. Moře to není,ale i tak to stálo za to!  Poslední pozdrav kapitánovi a vraceli jsme se zpět na hotel, kde nás po dobré večeři čekal společenský večer s programem a hudbou. Večer zahájil prezident  MB klubu, Dr. Větvička, zhodnotil sobotní etapu a přivítal vzácného hosta –  dlouholetého  prezidenta MB klubu – dnes již 89ti letého pana Antonína Holoubka. Poté přišla na řadu soutěž v poznávání masek různých typů automobilů MB a ve finále večera zahrála hudba všem přítomným k tanci a dobré zábavě.


Nedělní ráno nás opět přivítalo slunečními paprsky a modrým nebem. Před hotelem všichni napjatě čekali na vyhlášení výsledků rallye a na předávání cen. Mikrofonu se ujal pan prezident Větvička a ceny putovaly do rukou vítězů. Setkání na "Mácháči" právě dospělo do své poslední etapy. Nasedli jsme do aut, čekala nás spanilá jízda na hrad Houska, spojená s jeho prohlídkou. Slunce opět ukázalo svojí sílu, vzduch se tetelil teplem a my se loučili s hotelem Bezděz a krajem Karla Hynka Máchy jsme ujížděli vstříc hradu Houska. A i tentokrát budily naše vozy pozornost, lidé se otáčeli, mávali.  Nádvoří hradu Houska bohužel není tak veliké, aby pojmulo všechna auta  účastníků skvělé akce a tak někteří naši kolegové museli nechat své stroje na parkovišti pod hradem  a  vyšlápli  si na hrad  pěšky. My šťastnější jsme zatím zaparkovali za všeobecného zájmu přítomných turistů. Naši pěší kolegové ve zdraví dorazili, otevřela se hradní brána a my vstoupili do historických zdí hradu Houska. Moc velký v pravdě není, ale díky zasvěcenému výkladu paní průvodkyně jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. A je tu finále. Poslední ahoj, ještě společné foto a nasedli jsme do aut a pomalu se rozjeli plní dojmů a zážitků do svých domovů.


Byl to krásný víkend a patří za něj dík organizátorům této akce i personálu hotelu Bezděz, kde nám poskytli skvělý servis. Takže ještě jednou díky a za rok nashledanou !