Kolíne, Kolíne

Kolíne, Kolíne, stojíš v pěkné rovině! Kdo by neznal tato slova z díla Karla Kmocha!? Ale nejen hudbou byl živ a je Kolín! O tom jsme se opět přesvědčili v sobotu 17. dubna 2010. Na kolínském náměstí se konalo již 22. setkání majitelů a příznivců automobilů značky MB a že tu byla k vidění autíčka! Vše propuklo v sobotu ráno v 7:30 kdy se sjel realizační team Mercedes Benz Klubu ČR společně se členy KHV Praha. V  osm hodin potom začala  registrace účastníků setkání, podpořená příjemnou stylovou swingovou hudbou, kterou jako vždy perfektně zajistil Petr Michálek. Stánky s občerstvením byly nachystány, byly k mání sladké koláčky a pravé nefalšované kremrole nebo dobře propečená klobáska od již vyzkoušeného kolínského řezníka pana Kasardy s čerstvým chlebem.

 

Celá akce proběhla pod záštitou  starosty města Kolín – pana  Jiřího Buřiče, který přišel osobně pozdravit účastníky setkání a předal jim pamětní list vydaný kolínskou radnicí. Za jeho vstřícný přístup a pochopení k této akci mu poděkoval za všechny účastníky setkání pan Bedřich Danda.
Úderem poledne nastala ta očekávaná chvíle, kdy se všechna auta seřadila do kolony a pomalu opouštěla kolínské náměstí. Celá spanilá jízda se dala za asistence městské policie a policie ČR do pohybu směrem k městu Čáslavi, kde setkání pokračovalo. Průjezd městem Kolín proběhl absolutně hladce, za což patří dík příslušníkům a příslušnicím naší policie,kteří byli velmi vstřícní a s velkým pochopením celou akci zajišťovali, aby nedošlo k narušení bezpečnosti silničního provozu.

Po celé trase se projíždějící kolona Mercedesů setkávala s obdivnými pohledy kolemjdoucích či řidičů, projíždějících v protisměru. Pozornost budily zejména krásné MB SL  všech typů ale i čerstvě renovovaný  „hasičák“ pana Dandy, který kolonu uzavíral. Pro dokreslení atmosféry  občas někoho pozdravil hlasitým houknutím sirény nebo na přihlížející zamrkal výstražnými majáčky!

Tak jako Kolín, tak i město Čáslav nás přivítalo celé zalité sluncem,takže auta pěkně seřazená na čáslavském náměstí působila patřičně elegantně a noblesně. Je třeba dodat, že i čáslavská Městská policie se vyznamenala zajištěním náměstí pro naše setkání. Dobrým počinem bylo i to, že na nás  čekal  její vůz před Čáslaví, aby zavedl kolonu bez problémů na náměstí. Podívaná to byla úžasná, ale hlad je hlad. Posádky opustili své vozy a přesunuli se do hotelu Grand na oběd. I přes trochu „polní“ podmínky při podávání oběda neztráceli účastníci setkání dobrou náladu a znovu se sešli na náměstí, kde proběhlo vyhodnocení soutěže elegance a předání cen vítězům za účasti představitelů města Čáslavi, pana místostarosty Strnada a ředitele muzea pana Hnátka.

Na dovršení kulturního vyžití sobotního dne,byl na programu i výstup na třetí nejvyšší věž v Česku,kterou se může pochlubit právě čáslavské náměstí. Ti kteří tento výstup absolvovali, museli překonat 260 schodů a 2 žebříky a zaslouží si obdiv, protože to nebyl výstup rozhodně snadný.
Sluníčko se pomalu klonilo za výše zmíněnou věž a celá akce se pomalu chýlila ke konci. Účastníci setkání se začali za hlasitého zvuku klaksonů rozjíždět ke svým domovům.
Závěrem se patří poděkovat řediteli akce  panu Bedřichu Dandovi za skvělé zajištění hladkého průběhu celé akce, vítězům poblahopřát a všem poděkovat za účast na 22. Jarním setkání majitelů a příznivců značky Mercedes-Benz.
Tak opět za rok ?!
 
Mirka Roškopská
 
Gratulujeme všem výhercům cen!